Jak przygotować się do zabiegów?

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważna, ponieważ jest to moment, w którym się poznajemy. Bardzo zależy nam, aby pacjent czuł się swobodnie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do wizyty. Ułatwi i przyspieszy to proces diagnostyczny, nie powodując u pacjenta dodatkowego stresu czy skrępowania.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest ustalenie dolegliwości z jakimi pacjent zgłosił się na badanie. Udziela istotnych informacji o sposobie przeprowadzenia dalszego badania, odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta. Po określeniu przyczyn bólu, dyskomfortu czy złego samopoczucia, fizjoterapeuta ustala konkretny cel rehabilitacji oraz szczegółowy plan całej terapii.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę?

Jeśli posiadają Państwo dokumentację medyczną, taką jak: wyniki badań, badania obrazowe (RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej), wypisy ze szpitala i/lub skierowanie na rehabilitację od swojego lekarza proszę zabrać je ze sobą. Proszę zabrać wygodny, niekrępujący strój ponieważ podczas badania często trzeba się rozebrać do bielizny lub odsłonić konkretną badaną okolicę np. kolano, bark, biodro. Prosimy o niezażywanie leków  przeciwbólowych (jeżeli to możliwe); zapamiętanie lub zapisanie leków zażywanych na stałe.